Rozwiercanie komina i inne możliwości napraw

Jeśli masz komin (odpowiedni komin) jakiego dotyczy rozwiercanie komina, ale nie masz wnęki odpowiedniej nawet dla najmniejszego pieca na paliwo stałe, najprawdopodobniej będziesz patrzeć na otwarty ogień, kominek gazowy, kominek elektryczny, małą dziurę w ścianie lub zabita deskami/zamurowana wnęka. Skąd wiesz, że na pewno gdzieś jest otwór budowlany (kominek)? Ty nie. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli zobaczysz zdjęcie podobne do czegokolwiek poniżej, to w ponad 98% przypadków jest tam większy otwór kominka/konstruktora (o ile dokładnie jest większy, zwykle nie wiadomo).

Być może będziesz musiał trochę pokombinować, żeby się tego dowiedzieć czym jest rozwiercanie komina – np. usuń okładzinę lub tynk, ale powinieneś być w stanie dowiedzieć się, jaki jest wynik, zanim zaczniesz cokolwiek kopać. Wykopanie kominka/otworu budowlanego oznacza nic innego jak wyjęcie cegły/kamienia/gruzu/betonu, którymi ktoś wypełnił otwór. Nie trzeba dotykać niczego strukturalnego.
Należy pamiętać, że kominki gazowe i elektryczne to zazwyczaj po prostu urządzenia umieszczone przed małymi otwartymi otworami ogniowymi lub w ich obrębie. Ogólnym zadaniem w każdym przypadku jest 1. usunięcie istniejącej obudowy, kominka i paleniska 2. wykop z powrotem do pierwotnego kominka/otworu budowlanego. Efektem końcowym jest wnęka, w której można umieścić piec (większe kominki/otwory budowlane są często nazywane inglenooks). W tym artykule pojęcia „wnęka”, „otwarcie budowlane”, „otwarcie” czy „oryginalny kominek” mają to samo znaczenie. CZAS ZADZWONIĆ DO EKSPERTÓW wykonujących rozwiercanie komina!

Kominki gazowe i elektryczne wymagają odłączenia przez wykwalifikowanego specjalistę przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac rozłączających. Upewnij się, że wykwalifikowany rzemieślnik usunął wszelkie instalacje pod napięciem z obszaru roboczego (np. rura gazowa prowadząca do pieca gazowego może zostać zakryta pod listwami przypodłogowymi z dala od obszaru pieca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + jeden =