Hotel, pokoje, kwatery, agroturystka – jakie wybrać noclegi i gdzie jechać na wczasy?

Tradycja wakacji na farmach w USA opiera się głównie na ranczach gościnnych, a w całym kraju, zwłaszcza na Zachodzie, znajdziesz ogromną liczbę takich rancz. W zasadzie agroturystyka jest czymś mniej popularnym – jak np. u nas w Polsce bardzo popularna agroturystyka Kaszuby czy też pokoje na Kaszubach. Tak wiec mimo ze jest to mniej popularne to oczywiście znajdziesz w USA także wiele mniejszych, bardziej klasycznych gospodarstw agroturystycznych, wiele z nich jest ekologicznych, a zwłaszcza w Kalifornii wiele dobrych pobytów w winnicach. Chociaż prawdą jest, że branża agroturystyczna w stylu polskim, włoskim lub austriackim może być bardzo odległa w Stanach, świadomość i popularność koncepcji gospodarstw agroturystycznych szybko rośnie.

Agroturystyka….. a jakie są najlepsze gospodarstwa agroturystyczne w Europie?
Podróżni coraz częściej zamieniają hotele na spokojne gospodarstwa agroturystyczne, poszukując kameralnych, rustykalnych idylli zanurzonych w naturze, z bezproblemowymi restauracjami typu locavore i szeroką ofertą zajęć wellness, interesują ich także wygodne pokoje na noclegi.

Wyobraź sobie tę scenę: uważny gospodarz skropi ręcznie tłoczoną oliwą z oliwek sezonowy produkt do smarowania przygotowany ze składników uprawianych w pobliskim ogrodzie organicznym. Być może mięso skwierczy na pobliskim otwartym grillu, gdy popijasz lokalne wino z sąsiedniej winnicy. Słychać słabe beczenie pasących się owiec, gdy słońce chowa się za pasterskim tłem niekończących się rozległych wzgórz, falistych łąk i szczytów. Wycofujesz się do jednego z zaledwie kilku pokoi, aby następnego ranka obudziła Cię natura.

Dodaj do tego codzienną jogę, zajęcia kulinarne i rzemieślniczy wystrój, a nic dziwnego, że agroturystyka kwitnie jako błoga, sielankowa, ekologiczna alternatywa dla mieszkań w miastach. Zapomnij o prostym życiu , gospodarstwa agroturystyczne w 2023 i 2024 roku są wyrafinowane, łącząc ekskluzywne wnętrza z potrawami organicznymi i ofertami enofilowymi. W końcu gdzie lepiej doświadczyć autentycznej kuchni od pola do stołu niż na samej farmie?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 1 =